№345 від 22.12.2017 Про звернення до Верховної Ради України, народного депутата України Ревеги О.В. щодо внесення змін до Податкового кодексу України з деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної тер

trizyb1

УКРАЇНА
БЕРДИЧІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я

 

Двадцять перша  сесія                                                                             VІI скликання

 

від 22.12.2017 року № 345

Про звернення до Верховної Ради України, народного депутата України  Ревеги О.В.
щодо внесення змін  до Податкового кодексу України з деяких питань  оподаткування податком
 на додану  вартість операцій з вивезення за межі  митної території України олійних культур

 

У зв’язку з прийняттям  7 грудня 2017 року Верховною Радою України у другому читанні та в цілому проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», що передбачає скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті олійних культур: сої, ріпаку та соняшнику,районна рада

 

ВИРІШИЛА:

1. Схвалити текст звернення депутатів районної ради до Верховної Ради України, народного депутата України Ревеги О.В. щодо внесення змін  до Податкового кодексу  України з деяких питань  оподаткування податком на додану  вартість операцій з вивезення за межі митної території України олійних культур»  (додається).

2. Доручити голові районної ради підписати звернення.

 

 

Голова ради                                                               С.Б. Томашевська

 

  

Голові Верховної Ради України

 

Народному депутату України

Ревезі О.В.

 

 

Звернення до Верховної Ради України, народного депутата України  щодо внесення змін до Податкового кодексу  України з деяких питань  оподаткування податком на додану  вартість операцій з вивезення за межі  митної території України олійних культур

 

7 грудня 2017 року Верховною Радою України прийнято в другому читанні та в цілому проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році».

Зазначеним законопроектом передбачено скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті олійних культур: сої, ріпаку та соняшнику.

Запровадження відповідної норми створить окремим суб'єктам господарювання, що займаються рослинництвом, несприятливі, дискримінаційні умови діяльності порівняно з іншими сільськогосподарськими товаровиробниками, а відтак, зазначені положення проекту суперечать частині третій статті 42 основного Закону України – Конституції, відповідно до якої держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності, а також не допускається неправомірне обмеження конкуренції та недобросовісна конкуренція.

Олійні культури займають 58,9 % від усіх посівних площ, зайнятих під зерновими і зернобобовими культурами. Більша частина зібраного врожаю експортується в переробленому та непереробленому вигляді, в результаті, ціни внутрішнього ринку визначаються цінами на світовому за вирахуванням витрат на логістику і експорт. Відповідно, невідшкодування ПДВ при експорті відповідних культур і віднесення податкового кредиту, сформованого при їх закупівлі, на витрати, призведе до падіння закупівельних цін на них, що сукупно призведе до втрат простих фермерів-виробників обсягом від 10 до 16 млрд. грн. на рік.

Вже в середньостроковій перспективі падіння цін на олійні культури примусить аграріїв скоротити їх виробництво і перейти на інші культури, в результаті вже в середньостроковій перспективі також постраждають і вітчизняні переробники, які зіштовхнуться з дефіцитом сировини. Особливо тяжкою ситуація може скластися в переробці соняшника, оскільки вже зараз сукупні потужності українських олієекстракційних заводів з його переробки складають 20 млн. тонн на рік, а до 2020 року очікується їх збільшення. В той же час офіційно, в Україні у 2016/2017 маркетинговому році було вироблено 13,6 млн. тонн і ще близько 2,5 млн. тонн склало тіньове виробництво. Таким чином, для завантаження наявних потужностей слід збільшити врожай соняшника, що навряд чи можна очікувати у випадку падіння закупівельних цін на нього. Також враховуючи наведені вище дані, що свідчать про наявність в Україні надлишкових потужностей для переробки соняшника, запровадження заходів, покликаних стимулювати подальше збільшення переробки абсолютно не має сенсу і є навіть шкідливим для розвитку економіки України.

Скасування відшкодування ПДВ при експорті соняшника не зможе стимулювати зростання переробки, а лише призведе до росту доходів власників переробних підприємств.

Більш того, скасування відшкодування ПДВ при експорті відповідних олійних культур є грубим порушенням зобов'язань, взятих Україною при вступі до СОТ і підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.

Зокрема, за Генеральною угодою з тарифів і торгівлі сторони можуть тимчасово встановлювати обмеження експорту лише з метою попередження чи послаблення критичного дефіциту товарів, що мають вагоме значення для цієї сторони, що явно не відповідає нинішній ситуації в Україні, яка є світовим лідером з виробництва олійних культур і не лише повністю забезпечує потребу вітчизняного ринку, але й є країною номер один у світі по обсягам експорту соняшникової олії.

Враховуючи вищевикладене депутати Бердичівської районної ради

Звертаються з проханням щодо неохідності відміни прийнятих змін до перехідних положень Податкового кодексу стосовно скасування бюджетного відшкодування ПДВ при експорті олійних культур.

 

 

 

За дорученням депутатів

голова районної ради                                                       С.Б. Томашевська

 

Ви тут: Головна Документи Рішення Сесія 21 №345 від 22.12.2017 Про звернення до Верховної Ради України, народного депутата України Ревеги О.В. щодо внесення змін до Податкового кодексу України з деяких питань оподаткування податком на додану вартість операцій з вивезення за межі митної тер