№ 89 Про звернення до Президента України та Верховної Ради України

trizyb1

УКРАЇНА
БЕРДИЧІВСЬКОЇ РАЙОННА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ

 

П’ята    сесія                                                                      VІІ скликання

 

від  22.04.2016 року № 89

 

Про звернення до Президента України та Верховної Ради України

 

 

Керуючись частиною 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», положеннями Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього (1948), Конвенцією ООН про незастосування строку давності до військових злочинів і злочинів проти людства (1968р.), висновками  Підкомісії ООН з попередження дискримінації і захисту меншин щодо визнання Геноциду вірмен у відповідності до Конвенції ООН (1985); вшановуючи пам'ять численних жертв організованого масового знищення вірменського народу на території Османської імперії в 1915-1922 роках, приймаючи до уваги, що Геноцид вірмен є невід’ємною частиною загальнолюдської свідомості і колективної пам’яті, і що  визнання  існування геноциду  - є невід’ємною передумовою запобігання геноциду, враховуючи рекомендації постійних комісій районної ради з гуманітарних питань, регламенту, депутатської етики, законності та правопорядку та з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, земельних відносин та екології, районна рада

 

ВИРІШИЛА:

1.Схвалити текст звернення до Президента України та Верховної Ради України (додається та висловити від імені територіальної громади Бердичівського району співчуття вірменському народу.

2.Голові Бердичівської районної ради забезпечити:

2.1.Направлення цього звернення адресатам;

2.2. Розміщення звернення на офіційному сайті Бердичівської районної ради.

3. Доручити голові районної ради підписати звернення.

 

Голова ради                                                                              М.Самчик


trizyb1

Україна
БЕРДИЧІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

13300, Житомирська область, м. Бердичів, площа Соборна, 23,  Тел.(04143) 4-27-00,

 E-mail:Berd_rayrada@ ukr.net Код ЄДРПОУ 13577014

 

____________ № _____________

Президенту України

Порошенку П.О.

Верховній Раді України

Звернення

 

Ми, депутати Бердичівської районної ради, звертаємося до Вас з нагоди 101-ї річниці Геноциду вірменського народу.
З 1915 року правлячим режимом в Османській імперії було розпочато масове знищення вірменського народу. Жертвами різанини, погромів, масових страт та депортації упродовж 1915-1922 років стали більше 1,5 мільйона вірмен, більше 600 тисяч внаслідок переслідування і депортацій вимушені були залишити свою Батьківщину та розвіялися по всьому світу, і в тому числі знайшли порятунок в Україні.
Геноцид вірмен став  першим у ХХ сторіччі широкомасштабним злочином, спрямованим проти народів за етнічною, релігійної й расовою ознакою. У період здійснення тотального знищення вірменського народу, в  1915р. уряди  Франції, Великобританії та Росії у своїй спільній декларації засудили масове знищення вірмен, яке було кваліфіковане як «злочин проти людства та цивілізації». Після Другої світової війни геноцид був кваліфікований як найважчий злочин проти людства. ООН прийняла низку рішень проти геноциду, основним з яких є Конвенція про запобігання злочину геноциду і покарання за нього (1948р.), Конвенція про незастосування строку  давності до військових злочинів і злочинів проти людства (1968р.) та відповідні висновки ООН щодо визнання Геноциду вірмен.
Геноцид вірмен є визнаним історичним фактом та засуджений провідними міжнародними інституціями: ООН, Європейським парламентом, Радою Європи, Всесвітньою радою церков. Світовою асоціацією дослідників геноциду, Постійним трибуналом народів та низькою провідних світових держав.
Підтверджуючи свою прихильність до міжнародної боротьби за запобігання геноциду, відновлення прав народів, які зазнали геноциду, та утвердження історичної справедливості, враховуючи викладене, ми закликаємо Вас висловити свою солідарність з міжнародним співтовариством і оголосити 24 квітня Днем вшанування пам’яті жертв трагедії вірменського народу.

За дорученням депутатів

 

Голова районної ради                                                                       М.Ю.Самчик

Ви тут: Головна Документи Рішення Сесія 5 № 89 Про звернення до Президента України та Верховної Ради України