№ 90 Про звернення до Кабінету Міністрів України, Житомирської обласної ради, Житомирської обласної державної адміністрації

trizyb1

 УКРАЇНА
БЕРДИЧІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
 Р І Ш Е Н Н Я

 

П'ята      сесія                                                                        VІI скликання

 

від 22.04.2016  року № 90

Про звернення до Кабінету Міністрів України,
Житомирської обласної ради,
Житомирської обласної державної адміністрації

Керуючись статтею 43 Закону  України  „Про  місцеве самоврядування в Україні”,  враховуючи клопотання  працівників ДП «Бердичівське лісове господарство»,  рекомендації постійних комісій районної ради з гуманітарних питань, регламенту, депутатської етики, законності та правопорядку та з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, земельних відносин та екології,  районна рада

ВИРІШИЛА:

1. Схвалити текст звернення депутатів районної ради до Житомирської обласної ради  (додається).
2. Доручити голові Бердичівської районної ради підписати звернення.

 

Голова ради                                                 М.Ю.Самчик

 trizyb1 

 Україна
БЕРДИЧІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

13300, Житомирська область, м. Бердичів, площа Соборна, 23,  Тел.(04143) 4-27-00,

 E-mail:Berd_rayrada@ ukr.net Код ЄДРПОУ 13577014

____________ № _____________

 

Звернення до Кабінету Міністрів України, Житомирської обласної ради, Житомирської обласної державної адміністрації

 

Депутати Бердичівської районної ради  стурбовані колективним зверненням, яке надійшло від працівників ДП «Бердичівське лісове господарство» щодо ситуації, яка слалася останнім часом у лісовій галузі.
В засобах масової інформації розміщено повідомлення про задекларовану Головою Держлісагентства О.П.Ковальчуком та схвалену колегією Мінагрополітики модель реформування лісової галузі. За поясненнями Голови Держлісагентства О.П.Ковальчука,  запропонована ним Концепція реформування передбачає ліквідацію усіх лісогосподарських підприємств, як юридичних осіб, та створення єдиного господарського суб’єкта з подальшою централізацією усіх фінансових надходжень, монополізацією права на реалізацію продукції лісу та послуг, що суперечить державному курсу на децентралізацію влади.
Визнаючи, що лісове господарство справді потребує системних змін, експерти застерігають, що фінансові й організаційні ризики за умови поспішного, непродуманого, закритого способу реформування обернуться колапсом, втратою не лише керованості, а й кадрів та погіршенням стану лісів. Знищити ліс можна за рік. Ростити ж його треба не менше 80 років, на що йде життя декількох поколінь.
Таке реформування обов’язково призведе до масових скорочень працівників лісового господарства, розірвання довготермінових господарських зв’язків, ліквідації надходжень до місцевих бюджетів і, як наслідок, неможливості реалізації місцевими громадами своїх повноважень.
На даний момент цей документ не оприлюднений в засобах масової інформації. Керівництво Держлісагентства не оприлюднює жодних економічних викладок та розрахунків, проекту статутних документів майбутнього лісгоспу, ні порядку передачі йому земель, ні правового перерозподілу коштів між підрозділами цього підприємств, ні порядку реалізації ним деревини.
Впровадження даного непродуманого та не виваженого процесу реформування може привести до погіршення ведення лісового господарства втрати не лише керованості, а й скорочення кадрів у лісовій галузі, розірвання довготермінових господарських зв’язків, ліквідації надходжень до місцевих бюджетів, і як наслідок, неможливості реалізації місцевими громадами своїх повноважень.
Депутати районної ради звертаються до Кабінету Міністрів України, Житомирської обласної ради, Житомирської обласної державної адміністрації з проханням захистити конституційні права трудового колективу ДП «Бердичівське лісове господарство» та допомогти у вирішенні даного питання.

 

За дорученням депутатів

Голова районної ради                                                             М.Ю.Самчик                    

Ви тут: Головна Документи Рішення Сесія 5 № 90 Про звернення до Кабінету Міністрів України, Житомирської обласної ради, Житомирської обласної державної адміністрації