Реалізація на території Бердичівського району проекту ЄС та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

IMG 62645

Нагадуємо читачам, що Бердичівський район серед восьми інших районів області став учасником ІІІ фази спільного Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»

Заявки для участі у конкурсному відборі від Бердичівського району подали одинадцять сільських рад, а за результатами рейтингових показників конкурсний відбір пройшли та стали учасниками ІІІ фази Проекту:

Хажинська,

Рейська,

Никонівська

та Скаківська сільські ради.

У разі відмови від участі у Проекті перерахованих сільських рад, або не налагодженні співпраці, комісією обрано резерв із трьох сільських рад, а саме:

Андріяшівської

Красівської

Бистрицької.

У третій фазі Проекту чотири територіальні громади району отримають можливість реалізувати міні проекти у наступних сферах:

• енергозбереження та енергоощадні технології

• водопостачання

• охорона здоров’я

 • охорона навколишнього середовища

Максимальна сума гранту на проекти з відновлення комунальної інфраструктури становитиме $10000. Проекти виконуватимуться на умовах спів-фінансування. Так, Проект надаватиме 75%, місцеві бюджети - 20%, громади - 5%. А на кожен енергоощадний мікро-проект, який обере громада, проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» виділятиме до $15000.

В березні проведено зустрічі з депутатами та активом Рейської, Хажинської, Никонівської та Скаківської сільських рад, визначено населені пункти, які будуть брати участь у проекті, підписано угоди про партнерство. На початку квітня у селах Хажин, Рея, Никонівка, Скаківка проведено установчі збори громадян та створено чотири громадські організації, обрано голів, секретарів, бухгалтерів та членів спостережних комісій.

З метою надання допомоги у підготовці процедури офіційної реєстрації громадських організацій району, які стали учасниками Проекту 15 квітня 2015 року в адмінприміщенні Бердичівської районної ради для голів, секретарів та бухгалтерів організацій громад району відбувся семінар-тренінг «Ефективне управління організаціями громад. Планування діяльності»

В семінарі брали участь голова районної ради Костянтина Мулярчука та його заступник Юрій Волошин.

Координатор Житомирського обласного ресурсного центру Георгій Федорук, який проводив тренінг, ознайомив учасників з основними аспектами створення організацій громадян їх реєстрації та діяльності.

У роботі семінару також брали участь та надали змістовні роз’яснення:

завідувач сектору з питань легалізації об’єднань громадян державної реєстраційної служби Бердичівського управління юстиції Наталія Ніколайчук ;

начальник відділу соціальних програм та послуг міськрайвідділу статистики Олена Кашина;

начальний відділу податку на прибуток місцевих ресурсних рентних та неподаткових платежів Олена Безпалько та

заступник начальника відділу доходів і зборів фізичних осіб, майнових податків та ЄСВ Бердичівської ОДПІ ГУ ДФС;

заступник начальника відділу кредитування філії Житомирського обласного управління АТ «Ощабданку» Володимир Чумак.

Паралельно з проходженням процедури реєстрації громадських організацій буде визначено потреби членів домогосподарств вищезгаданих населених пунктів шляхом опитування. Після чого, на загальних зборах громадян буде визначено пріоритетну проблему громади. А далі, клопітка праця членів громадських організацій, які будуть спонукати до співпраці жителів територіальних громад. Адже мета Проекту закладена у самій назві – «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

 Керуючий справами виконавчого апарату районної ради         Лариса Савенко

Ви тут: Головна Бердичівський районний ресурсний центр громад Реалізація на території Бердичівського району проекту ЄС та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»