Схвалено плани розвитку громад Бердичівського району в рамках спільного проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

Триває реалізація спільного проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Бердичівському районі. 

Громади Никонівської, Скаківської, Рейської і Хажинської сільських рад, які пройшли конкурсний відбір у рамках Проекту, втілюватимуть власні ініціативи за підтримки ЄС та ПРООН.

На зборах громадян, у вищезгаданих населених пунктах, було утворено громадські організації, обрано голову кожної організації, скарбника, секретаря та ініціативну групу у складі 9 чоловік.

На сьогодні діють наступні громадські організації –«Крок у Європу» с. Никонівка (голова Музичук Олег Володимирович), «Дружба» села Скаківка (голова Король Олена Миколаївна), «Рейська» села Рея (голова Петричук Юрій Леонідович), «Довіра» села Хажин (голова Купець Тамара Станіславівна).

Після офіційної реєстрації в органах державної влади, виготовлення печаток та відкриття рахунків в банку, ініціативні групи громадських організацій провели опитування серед домогосподарств населених пунктів та визначили найважливіші проблеми, які найбільше хвилюють людей.

Нагадуємо читачам, що Проект реалізовуватиметься на умовах спів-фінансування. Так, Проект надаватиме 75%, місцеві бюджети - 20%, громади - 5%. Максимальна сума гранту на проекти з відновлення комунальної інфраструктури становитиме $10000, а на кожен енергоощадний мікро-проект, який обере громада, проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» виділятиме до $15000.

З метою практичного втілення проектів сільських громад в рамках спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» 12 травня спільним розпорядженням голів райдержадміністрації та районної ради був створений Форум місцевого розвитку Бердичівського району. Співголовами Форуму стали голова райдержадміністрації Томашевський Едуард Євгенович та голова районної ради Мулярчук Костянтин Володимирович.

23 червня 2015 року відбулося засідання вищезазначеного Форуму, на якому було затверджено плани розвитку громад району, а також пріоритетні проблеми, що будуть впроваджені в рамках міжнародного проекту МРГ, а саме: громадська організація «Крок у Європу» с. Никонівка - облаштування водовідведення у Никонівській ЗОШ І-ІІ ст. (влаштування внутрішніх туалетів), громадські організації «Дружба» та «Довіра» сіл Скаківка і Хажин проведуть енергозберігаючі заходи у Скаківській та Хажинській загальноосвітніх школах; громадська організація «Рейська» села Рея – інноваційне енергозбереження шляхом реконструкції системи опалення з встановленням піролізного котла в Рейському дошкільному закладі.

 З метою надання допомоги у підготовці  написання мікропроектної пропозиції цього ж дня в актовій залі районної ради для сільських голів, голів, секретарів, бухгалтерів громадських організацій відбувся семінар-тренінг.

Ви тут: Головна Бердичівський районний ресурсний центр громад Схвалено плани розвитку громад Бердичівського району в рамках спільного проекту Європейського Союзу та Програми Розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»