Представники громад вивчали фінансові аспекти впровадження мікропроектної пропозиції

ttt14 серпня у залі Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича для бухгалтерів громадських організацій, ОСББ з міст Коростень і Новоград-Волинський та контактних осіб від районів/міст - учасників третьої фази спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» відбувся тренінг «Фінансовий менеджмент громадських організацій. Фінансові аспекти впровадження мікропроектної пропозиції».

Громади Житомирщини, провівши опитування серед домогосподарств населених пунктів, співвласників багатоквартирних будинків та визначивши пріоритетні проблеми, зараз перебувають на етапі розробки проектно-кошторисних документацій та подачі мікропроектних пропозицій для отримання гранті. У них виникає низка запитань, з якими під час тренінгу вони звернулися до представників Проекту.

Модераторувала тренінг фінансовий асистент Проекту ЄС/ПРООН МРГ Ірина Мартін із центрального офісу Проекту. Вона ознайомила представників громад та партнерів із фінансовою діяльністю організацій громад відповідно до чинного законодавства та вимог Проекту МРГ, із підходом у забезпеченні неприбутковості організації, веденні бухгалтерських документів, навчила звітності перед контролюючими органами, правилам закупівлі згідно вимог ПРООН, правильному оформленню документів та звітності перед ПРООН.

Координатори Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Житомирській області Оксана Краплич та Георгій Федорук довели до відома учасників тренінгу концептуальну сутність підходу ПРООН до фінансової діяльності ОГ, ознайомили з основними підходами грантодавців до ведення фінансової документації ОГ.

Участь у відкритті тренінгу брали радник голови обласної ради з питань взаємодії з територіальними громадами та органами виконавчої влади Петро Рудницький і директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та міжнародного співробітництва Олексій Шатило. Петро Рудницький закликав представників громад – учасників третьої фази проекту – якомога активніше готувати мікропроектні пропозиції, аби обласна рада на найближчій сесії могла передбачити необхідну фінансову частину для реалізації проектів. Нагадаємо, що співфінансування окремих проектів, які спрямовані на поліпшення життєдіяльності громад, відбувається так: 75% від суми витрат надає Проект, 20% - місцевий бюджет, 5% - місцева громада. 

 Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро). Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні.

Більше інформації про проект МРГ можна знайти за такими посиланнями:

Прес-служба обласної ради

Ви тут: Головна Бердичівський районний ресурсний центр громад Представники громад вивчали фінансові аспекти впровадження мікропроектної пропозиції