Засідання Форуму місцевого розвитку Бердичівського району

DSCN0194
DSCN0193
DSCN0200
DSCN0196
DSCN0202
DSCN0206

7 грудня в залі засідань районної ради в рамках Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток – орієнтований на громаду»  відбувся Форум місцевого розвитку Бердичівського району. У Форумі брали участь голова районної ради та голова райдержадміністрації Максим Самчик та Едуард Томашевський, заступники голів, представники управління фінансів, відділу освіти, відділу архітектури та будівництва, відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, Бердичівського управління Державної казначейської служби України, сільські голови та голови громадських організацій – учасники проекту.

Координатор обласного ресурсного центру Георгій Федорук ознайомив присутніх з роботою проведеною у рамках Проекту від початку його впровадження. Повідомив, що Бердичівський район став переможцем у конкурсі між районними ресурсними центрами громад Житомирської області та виграв офісне обладнання для Бердичівського РРЦГ на загальну суму 22200 грн.
Відповідно до Угоди про партнерство між Програмою Розвитку Організації Об’єднаних Націй, Бердичівською районною державною адміністрацією та Бердичівською районною радою від 18 листопада 2014 року, на території району впроваджують свої ініціативи громадські організації спільно з представниками органів державної влади та місцевого самоврядування.
В селі Хажин  1 квітня 2015 утворено громадську організацію «Довіра», головою обрано Купець Тамару Степанівну. Актив громади після проведення опитування домогосподарств населеного пункту підготував мікропроектну пропозицію (заявку на отримання гранту) «Енергозберігаючі заходи в Хажинській ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Хажин, Бердичівського району. Капітальний ремонт по заміні вікон на металопластикові». Загальна вартість проекту – 334 668,00 грн. Внески сторін: ЄС/ПРООН – 211 750,00 грн., ГО «Довіра» села Хажин – 34 918,00 грн., місцевий бюджет – 88 000,00 грн. В рамках мікропроекту передбачалось провести заміну 43 дерев’яних вікон на енергозберігаючі металопластикові. 
В результаті проведеного тендеру 07.08.2015 громадська організація визначила підрядну організацію - ТОВ «Виробнича компанія «Марк», м.Житомир, цінова пропозиція якого була найменшою (160 735,20 грн). На зекономлені кошти було вирішено додатково доставити 26 вікон по цінахзафіксованих на тендері. Загальна вартість даних робіт склала 210 776 грн.
Крім того, 93 587 грн вирішено спрямувати на роботи по заміні підлоги спортивної зали Хажинської школи. На даний час проходить погодження додаткового тендеру в центральному офісі Проекту МРГ. 
Громадська організація «Дружба» села Скаківка Бердичівського району» була утворена на установчих зборах 2 квітня 2015 року, головою обрано Король Олену Миколаївну. Актив громади після проведення опитування домогосподарств населеного пункту підготував мікропроектну пропозицію (заявку на отримання гранту) «Енергозберігаючі заходи в Скаківській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів, капітальний ремонт по заміні вікон та дверей на металопластикові». Загальна вартість проекту – 283 750,00 грн. Внески сторін: ЄС/ПРООН – 211 750,00 грн., ГО «Дружба» села Скаківка – 15 000,00 грн., місцевий бюджет – 59 000,00 грн.
В рамках мікропроекту передбачалось провести заміну 38 дерев’яних вікон на енергозберігаючі металопластикові.В результаті проведеного тендеру 14.08.2015 громадська організація визначила підрядну організацію - ТОВ «Виробнича компанія «Марк», м.Житомир, цінова пропозиція якого була найменшою (168 091,20 грн). На зекономлені кошти було вирішено додатково доставити 23 вікна по цінах зафіксованих на тендері та вхідні двері. Загальна вартість даних робіт склала 271 968 грн. На даний час будівельні роботи на об’єкті виконані, громадська організація готує звіт за використані кошти Проекту МРГ.
Громадська організація  «Крок в Європу» села Никонівка Бердичівського району» була утворена на установчих зборах 02.04.2015 року, головою обрано Музичука Олега Вікторовича. Актив громади після проведення опитування домогосподарств населеного пункту підготував мікропроектну пропозицію (заявку на отримання гранту) «Покращення водовідведення і водопостачання в Никонівській ЗОШ І-ІІ ст., реконструкція приміщень з влаштуванням внутрішніх санвузлів». Загальна вартість проекту – 247 631,00 грн. Внески сторін: ЄС/ПРООН – 180 000,00 грн., 
ГО «Крок в Європу» села Никонівка – 12 631,00 грн., місцевий бюджет – 55000,00 грн. В рамках мікропроекту передбачається провести влаштування санвузлів для учнів школи. В результаті проведеного повторного тендеру 07.09.2015 громадська організація визначила підрядну організацію - ПАТ «Прогрес-Буд», м. Бердичів, цінова пропозиція якого була найменшою (198 219,60 грн). На зекономлені кошти було вирішено додатково провести ремонт каналізаційних колодязів, замінити козирок над запасними вхідними дверми та облицювати грубу кахелем. Загальна вартість даних робіт складає 233 075 грн. На даний час проходить погодження виконання додаткових робіт в центральному офісі Проекту МРГ. 
Громадська організація «Рейська» села Рея Бердичівського  району була утворена на установчих зборах 1 квітня 2015 року, головою переобрано Петричука Юрія Леонідовича. Актив громади після проведення опитування домогосподарств населеного пункту повторно підготував мікропроектну пропозицію (заявку на отримання гранту) «Інноваційні енергоефективні заходи в Рейському дитячо- навчальному закладі «Червона Шапочка» с. Рея Бердичівського району, реконструкція системи опалення з встановленням піролізного котла та тепломеханічного обладнання в теплогенераторній». Загальна вартість проекту – 592 080,00 грн. Внески сторін: ЄС/ПРООН – 334 000,00 грн., ГО «Рейська» села Рея – 32 000,00 грн., місцевий бюджет – 226 080,00 грн. В рамках реалізації даного проекту, буде проведено модернізацію системи опалення з встановленням піролізного котла АТМОС DС 75, насосу WILQ TOP-S 40/10, баку тепло акумулятора, прокладання 72 м труб сталевих теплоiзольованих в захиснiй полiетиленовiй оболонцi для пiдземного прокладання теплових мереж, влаштування димової  труби, заміну радіаторів та труб в приміщенні садочка. На 18.12.2015 запланований тендер по відбору підрядної організації. Протягом поточного року активи громадських організацій, сільські голови, органи державної влади брали участь в засіданнях Форуму Місцевого Розвитку Бердичівського району, а також пройшли навчання на тренінгах «Ефективне управління організацією громади. Планування діяльності», «Підготовка мікропроектної пропозиції», «Фінансовий менеджмент громадських організацій. Фінансові аспекти впровадження мікропроектної пропозиції», «Впровадження мікропроекту. Громадський аудит». 
Відповідно до Положення про форум місцевого розвитку, затвердженого спільним розпорядженням голови Бердичівської районної державної адміністрації та голови Бердичівської районної ради від 12.05.2015р. №92/18 «Про створення Форуму Місцевого Розвитку Бердичівського району», основними функціями якого є координування впровадження проекту на районному рівні, узгодження планів громад, місцевостей з планом розвитку району, обговорення та вирішення питань, що виникають під час впровадження Проекту, та заслухавши інформацію керівників організацій громад про роботу, проведену в рамках реалізації проекту МРГ, члени Форуму відмітили, що громади активні, а проблеми, обрані громадами для співфінансування районною владою, Проектом та його партнерами, є першочерговими для вирішення. Зважаючи на вищезазначене, та з метою досконалої реалізації проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ», Форум вважає доцільним:
1. Рекомендувати Бердичівській районній раді при прийнятті районного бюджету на 2016 рік, передбачити кошти для співфінансування мікропроекту громади села Рея. 
2. Клопотати перед Житомирською обласною радою та Житомирською обласною державною адміністрацією про виділення коштів для співфінансування мікропроекту громади села Рея Бердичівського району в рамках обласної програми підтримки органів місцевого у 2016 році. 
3. Контактним особам від районної ради (Савенко Л.М.) та районної державної адміністрації (Волянська А.О.) здійснювати координацію роботи щодо забезпечення ефективного впровадження Проекту МРГ в районі. 
4. Відділу будівництва та архітектури районної державної адміністрації (Смірнова Н.А.) сприяти проведенню детального обстеження об’єктів будівель, які обрані громадами для проведення ремонтних робіт, а також надавати допомогу у підготовці декларації про готовність об’єкта до експлуатації. 
По закінченню  Форуму на урочистому зібранні з нагоди Дня місцевого самоврядування координатор обласного ресурсного центру Георгій Федорук вручив координатору районного ресурсного центру громад Ларисі Савенко сертифікат на отримання офісного обладнання для Бердичівського РРЦГ на загальну суму 22200 грн. за перемогу  у конкурсі між районними ресурсними центрами громад Житомирської області.

 Координатор районного ресурсного центру громад           Лариса Савенко

Ви тут: Головна Бердичівський районний ресурсний центр громад Засідання Форуму місцевого розвитку Бердичівського району