Реалізовано мікропроект ЄС/ПРООН у селі Рея

IMG 5443
IMG 5434
IMG 5444
IMG 5455
IMG 5482
P70516-143838
IMG 5494
IMG 5498
P70516-151837
IMG 5502
IMG 5505
IMG 5506
IMG 5514
IMG 5520
IMG 5526
IMG 5527

На території Бердичівського району в рамках спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІІ» впровадили  свої ініціативи три громадські організації  сіл Скаківка,  Хажин, Никонівка, а  нещодавно у селі Рея завершено роботи   найбільш вартісного з усіх проектів, що реалізуються на території області.

Нагадуємо читачам, що у селі Скаківка  впроваджено мікропроект -  капітальний ремонт по заміні вікон та дверей на металопластикові. В рамках мікропроекту проведено заміну 61 дерев’яного вікна на енергозберігаючі металопластикові та замінено вхідні двері.

У селі Хажин також впроваджено мікропроект по проведенню капітального  ремонту  по заміні вікон на металопластикові у Хажинській загальноосвітній школі. В рамках мікропроекту проведено заміну 69 дерев’яних вікон на енергозберігаючі металопластикові та замінено  підлогу у спортивній залі.

У селі Никонівка впроваджено мікропроект по реконструкції приміщення з влаштуванням внутрішніх санвузлів у загальноосвітній школі. В результаті проведеного тендеру на зекономлені кошти додатково проведено ремонт каналізаційних колодязів, замінено  козирок над запасними вхідними дверми та облицьовано грубу кахелем.

16 травня громадська організація «Рейська»  підвели  підсумки  з нагоди завершення мікропроекту  «Інноваційні енергоефективні заходи в Рейському дитячому навчальному закладі «Червона Шапочка»  с. Рея Бердичівського району,  реконструкція системи опалення з встановленням  піролізного котла та тепломеханічного обладнання в теплогенераторній».

Жителі Реї хлібом та сіллю  вітали гостей, які відвідали захід: голову Житомирської обласної ради Володимира Ширму та працівників виконавчого апарату обласної ради,  координатора обласного ресурсного центру громад Георгія Федорука,  працівників Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації, голову районної ради Максима Самчика та його заступника Олену Рудик, координатора районного ресурсного центру громад Ларису Савенко. Завітали до Рейської сільської ради і  шістнадцять голів об’єднаних територіальних громад Житомирської області, які будучи на курсах підвищення кваліфікації мали змогу відвідати захід.

Як зазначив сільський голова Ігор Мосійчук , встановлення сучасного піролізного котла  стало можливим завдяки проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІІ»,  тісній співпраці  обласної, районної та  місцевої влади, громадської організації та жителів територіальної громади.
Проблем у селі є багато і завжди є над чим працювати. Тому згуртувавшись Рейська громада  обрала найпріоритетнішу, зробивши акцент на реконструкцію  системи опалення з встановленням піролізного котла в дошкільному навчальному закладі «Червона шапочка» , тим паче, що в цьому ж приміщені ще й знаходиться  фельдшерсько-акушерський пункт та сільська бібліотека.

Загальна вартість проекту – 628 530,00 грн.

 Внески сторін:

ЄС/ПРООН – 334 000,00 грн.

ГО «Рейська» села Рея – 32 000,00 грн.

Обласний бюджет - 86 410,00 грн.

Районний бюджет - 150 000,00 грн.

Сільський бюджет - 26 120,00 грн.

В рамках реалізації даного проекту, було проведено модернізацію системи опалення з встановленням піролізного котла АТМОС DС 75, насосу WILQ TOP-S 40/10, баку тепло акумулятора, прокладання 72 м труб сталевих теплоiзольованих в захиснiй полiетиленовiй оболонцi для пiдземного прокладання теплових мереж, влаштування димової труби, заміну радіаторів та труб в приміщенні садочка.

Після проведення тендеру по відбору підрядної організації, за рахунок зекономлених коштів, було  утеплено  горище дитячого садка  мінеральною ватою. Крім того, за кошти ДФРР   проведено внутрішній ремонт приміщення.

Для гостей та жителів територіальної громади голова громадської організації  Юрій Петричук  продемонстрував покрокове впровадження проекту на слайдах.

Голова обласної ради Володимир Ширма зосередив увагу присутніх  на важливості впровадження такого роду проектів. Наголовив, що це стимулює самоорганізацію громад, об’єднує ресурси місцевих жителів та органи місцевого самоврядування для вирішення соціально важливих проблем, адже бюджетного ресурсу завжди не вистачає, тому дуже важливо залучати для розвитку інфраструктури територій міжнародні гранти, одним із яких є проект ЄС/ПРООН.

З вітальним словом до гостей та жителів Реї  звернувся голова районної ради Максим Самчик,  який подякував організаторам та жителям територіальної громади за активне впровадження проекту, який має вагомий вплив на життєзабезпечення громади.

За словами координатора проекту ЄС\ПРООН  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в Житомирській області Георгія Федорука, даний мікропроект є найбільш вартісним з усіх проектів, що реалізуються на території області.

Максим Самчик та Георгій Федорук вручили голові громадської організації  Сертифікат про успішне завершення мікропроекту.

Після офіційної частини та святкового концерту, організованого  силами   районного будинку культури та учнів  Рейської загальноосвітньої школи, учасники заходу відвідали дошкільний навчальний заклад, де ознайомилися із проведенням робіт по встановленню котла.

Око присутніх радували щасливі посмішки малят,  які будуть виховуватися  в теплому оновленому приміщенні.

Тож плекаємо надію, що за такими проектами майбутнє, а участь у них дасть можливість вирішити чимало питань розвитку інфраструктури територіальних громад.

Координатор  районного

ресурсного центру громад                                                     Лариса Савенко

Ви тут: Головна Бердичівський районний ресурсний центр громад Реалізовано мікропроект ЄС/ПРООН у селі Рея