У січні 2017 року платники податків Бердичівщини сплатили 16,2 млн. грн. єдиного соціального внеску

Бердичівська ОДПІ повідомляє, що за січень місяць 2017 року надійшло єдиного соціального внеску у сумі 16,2 млн. грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року показник надходжень збільшився на 0,4 млн. грн.,  темп росту становить 103%.

Звертаємо увагу, що з 1 січня 2017 року набрали чинності зміни щодо нарахування та сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями.

Зокрема, фізичні особи – підприємці, які є пенсіонерами за віком та інвалідами на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати ЄСВ за себе.

Решта фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування сплачуватимуть ЄСВ за себе вже не за власним бажанням, а обов’язково, незалежно від факту отримання доходу у тому місяці, за який сплачується такий ЄСВ. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

            Мінімальний страховий внесок -  це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Тобто  мінімальний страховий внесок  для фізичних осіб -  підприємців  розраховується  за ставкою 22 відсотка  з  мінімальної заробітної плати, яка складає 3200 грн. (з 01 січня 2017 року - 704 грн. (3200 грн. х 22%)).

Для платників, віднесених до першої групи спрощеної системи, сума ЄСВ складає 0,5 мінімального страхового внеску на дату нарахування щомісячно (з 1 січня 2017 року - 352 грн.).

                                                                                                                                                                                             Бердичівська ОДПІ

Ви тут: Головна Документи Оголошення У січні 2017 року платники податків Бердичівщини сплатили 16,2 млн. грн. єдиного соціального внеску