Наказ сектору освіти райдержадміністрації від 01.07.2020 року № 26-к Про оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Романівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бердичівської районної ради Житомирської області

 trizyb1

УКРАЇНА
БЕРДИЧІВСЬКА РАЙОННА  ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Сектор освіти    

НАКАЗ

01.07.2020                                                                                                                                                                                                     № 26-к

 

 

Про оголошення конкурсу  

на заміщення вакантної посади

директора Романівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 Бердичівської районної ради  Житомирської області

 

Відповідно до статей 25, 26 Закону України «Про освіту», статей 38, 39 Закону України «Про повну загальну середню освіту», Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Бердичівської районної ради, затвердженого рішенням Районної ради від 29.08.2019 № 489, зі змінами від 26.06.2020 № 577, враховуючи наявність вакантної посади директора комунального закладу  «Романівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Бердичівської районної ради  Житомирської області

НАКАЗУЮ:

1. Оголосити конкурсний відбір на заміщення вакантної посади директора комунального закладу «Романівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Бердичівської районної ради  Житомирської області.

2. Кандидатам на участь у конкурсному відборі визначити наступні вимоги: громадянство України; вільне володіння державною мовою; вища освіта не нижче магістра (спеціаліста); стаж педагогічної роботи не менше трьох років; організаторські здібності та фізичний і психічний стан здоров’я, що не перешкоджає виконувати професійні обов’язки.

3. Персональний склад конкурсної комісії для проведення конкурсного відбору (додаток 1).

4. Сектору освіти (О.В. Деліу), як уповноваженій особі:

1) Забезпечити оприлюднення оголошення про проведення конкурсного відбору (п.1 цього наказу)  на офіційному веб-сайті Бердичівської районної ради,веб-сайтах сектору освіти, дотримуючись вимог Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної  середньої освіти Бердичівської районної ради від 29 серпня 2019 року № 489 та змінами, внесеними рішенням районної= ради від 26.06.2020 року № 577.

2) Здійснити прийом та розгляд документів претендентів для участі у конкурсному відборі у термін з 02 липня 2020 року  по 26 липня 2020 року.

3) Забезпечити оприлюднення результатів конкурсу на веб-сайтах районної ради та сектору освіти.

5. Конкурсній комісії:

1) Провести конкурсний відбір   03 серпня 2020 року за адресою: площа  Соборна, 23, м.Бердичів, Бердичівська районна рада, шляхом: перевірки на знання законодавства України у сфері загальної середньої освіти, зокрема законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», шляхом письмового тестування з вибору питань Примірного переліку питань, затвердженого наказом МОН від 19.05.2020 року № 654; перевірки професійних компетентностей, що відбувається шляхом письмового вирішення ситуаційного завдання; публічної та відкритої презентації державною мовою перспективного плану розвитку закладу освіти, а також надання відповідей на запитання членів конкурсної комісії щодо проведеної презентації.

2) Визначити упродовж двох робочих днів з дня завершення конкурсного відбору переможця або визначити конкурс таким, що не відбувся.

3) Надати завідувачу сектору освіти Бердичівської райдержадміністрації обґрунтований висновок щодо переможця конкурсу з метою призначення його на посаду директора закладу загальної середньої освіти та укладення контракту.

6. Затвердити перелік  ситуаційних завдань. (додаток 2).

7. Затвердити критерії оцінювання кандидатів (додаток 3).

8. Керівництву навчального закладу, у якому проводиться відбір кандидатур на заміщення вакантної посади керівника:

1) Інформувати педагогічний колектив, батьківську громадськість про проведення відбору кандидатур на заміщення вакантної посади керівника.

2) Надати можливість кандидатам на заміщення вакантної посади керівника ознайомитися з закладом освіти та зустрітися із членами педагогічного колективу та батьками учнів.

9. Забезпечити оприлюднення даного наказу на веб-сайтах районної ради та сектору освіти.

10. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Завідувач сектору освіти                                                            О.В. Деліу

 


Додаток  1                                                                                                                               до наказу № 26-к                                                                                                                              від 01.07.2020

 

Персональний склад конкурсної комісії для проведення                                                конкурсного відбору

 

 1. 1.Томашевська Софія Броніславівна –  заступник голови районної ради,    голова конкурсної комісії;

 

 1. 2.

 

 1. 3.Бонюк Ольга Миколаївна – голова батьківського комітету Романівської ЗОШ І-ІІІ ст.;

 

 1. 4.Ковальчук Алла Петрівна – директор Озадівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, представник громадського об'єднання керівників закладів освіти Бердичівського району;

 

 1. 5.Лебедєва Світлана Ярославівна – керівник апарату райдержадміністрації;

 

 1. 6.Заславська Марина Валеріївна – головний спеціаліст-бухгалтер відділу фінансово-господарського забезпечення апарату райдержадміністрації

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


                                                                    


Додаток  2                                                                                                                                         до наказу № 26-к                                                                                                                              від 01.07.2020

Перелік ситуаційних завдань

Ситуація 1.

         Кінець серпня. У кабінет директора школи приходять 15 учнів 10  класу (всього у класі - 28 учнів) і просять призначити класним керівником не Марію Петрівну, а Юлію Іванівну. ( у минулому році на паралелі було три дев’ятих класи, при формуванні десятих класів  стало два і зміна класних керівників була неминучою). Якими мають бути дії директора школи?

Ситуація 2.

         Кінець першого півріччя навчального року. Другий клас. Класовод працює з дітьми з першого класу на час відпустки по догляду за дитиною.. основної працівниці. Основна працівниця повідомляє про свій намір  перервати відпустку по догляду за дитиною і стати до роботи з січня місяця. Батьки звертаються до директора школи з проханням не міняти вчительку, тому що діти до неї звикли. Які дії директора школи?

Ситуація 3.

         Молодий педагог не вийшов на роботу без попередження адміністрації, знаходився поза зоною досяжності мобільного зв’язку. Наступного дня прибув на роботу живий - здоровий. Дії директора школи?

Ситуація 4.

         Делегація від батьків другокласників звернулась до директора школи з проханням перевести у інший клас учня, який порушує дисципліну, обзиває дітей. Мотивуючи  свою вимогу тим, що переживають за життя і здоров’я своїх дітей. Поводяться категорично, обіцяють звернутися до органів управління освітою, міської влади. Які дії директора школи?

Ситуація 5

         Конфлікт відбувся між молодою вчителькою музики і учнем 6-го класу Ігорем, важким, запальним хлопчиком із неблагополучної сім’ї, який не користується в класі авторитетом. Тривав урок музики, учителька оголосила оцінки за вікторину, проведену на минулому уроці. Ігорю здалося, що вчителька занизила йому оцінку. Він грубо обізвав її та вийшов із класу. Вчителька веліла переказати Ігорю, щоб до неї на урок він більше не приходив. Як установити нормальні взаємини між учнем і вчителем музики?

Ситуація 6.

         Миколка, кмітливий, енергійний і непосидючий п’ятикласник, постійно дратує вчительку своїм базіканням та вертлявістю. Не допомогло пересаджування за першу парту. Дисциплінарні зауваження лише на декілька хвилин заспокоюють пустуна. І ось одного разу, не витримавши перешіптування хлопчика з сусідом, педагог рішуче заявила: „Наступного разу без батька або матері на урок не приходь!” Засмучений п’ятикласник кулею вилетів із класу. Вчителька звернулася за порадою до директора школи.

 

Ситуація 7.

         У дівчинки зіпсувалися взаємини з класним керівником. На її уроках Оля не відповідає, на спроби з’ясувати ситуацію говорить грубощі або вперто мовчить. Прохання і вимоги не виконує, порушує дисципліну, причому робить це демонстративно, підкреслюючи свою неповагу до вчительки. Що б ви порадили вчительці?

Ситуація 8.

         Учень 10-го класу на уроках історії займався з великим небажанням. Учитель не змогла знайти контакт із учнем, часто робила йому грубі зауваження з приводу його ставлення до занять. Учень у відповідь на це навмисно порушував дисципліну. Одного разу він так поводився на уроці, що вчителька попросила його вийти з класу. Учень відмовився виконати прохання вчителя. Тоді вона підійшла до його столу, взяла портфель і викинула в коридор. Учень підійшов до столу вчительки, узяв її сумку і кинув уздовж класу. Вчителька звернулася до директора школи за порадою.

Ситуація 9.

         Директор школи  усвідомив, що у педагогічному колективі працює  педагог, який має непересічні лідерські здібності і є неформальним лідером у колективі. Тобто є потенційним конкурентом директора школи. Як правильно вибудувати виробничі відносини з таким педагогом?

Ситуація 10.

         Заступники директора школи мають великий досвід управлінської роботи, але гальмують інноваційні проекти в закладі освіти, при цьому уміють  переконливо доводити свою правоту. Як вплинути на таких заступників?

Ситуація 11.

         Завуч школи, вчитель історії, не підготував вчасно  важливі документи, чим створив несприятливу ситуацію у роботі і  отримав  догану за недобросовісне виконання обов’язків .  У той же час стає відомо, що його учень здобув перемогу на олімпіаді всеукраїнського рівня .Чи правильно буде одразу після покарання заохочувати і визнавати заслуги підлеглого?

Ситуація 12.

         Педагог-організатор   школи  О.В. повернулася з відпустки із запізненням на два дні і мотивувала це тим, що «неможливо було виїхати з Мелітополя, де вона відпочивала».

За порушення трудової дисципліни їй винесли догану.

Незабаром після цього відбувся міський КВК між командами шкіл, в підготовці до якого  О.В.  брала найактивнішу участь і команда школи посіла 1 місце.

Проте на педраді, де підбивалися підсумки роботи школи за семестр, О.В. не була навіть згадана в числі учасників підготовки до цього  заходу, бо  завуч школи  викреслила її прізвище з тексту своєї  доповіді.

Як правильно вчинити директору у даній ситуації?

 

 

 

Ситуація  13.

         Учитель В.В.  систематично порушує дисципліну і не виконує своїх професійних обов'язків при потуранні його безпосереднього керівника завуча М.М..  Директор школи  знає не тільки про погану роботу В.В., але й про те, що М.М. не явно, внаслідок своєї слабохарактерності чи приятельських стосунків з В.В.., фактично заохочує недобросовісність В.В. чи замовчує її. Безпосередніх, явних причин і зачіпок для покарання  М.М. (безпосереднього керівника), начебто немає: покараним повинен бути В.В. (підлеглий). Але водночас директор школи усвідомлює, що в поганій роботі В.В. є значна частка вини М.М. Кого ж варто більшою мірою покарати?

Ситуація  14.

         Директор школи заходить до класу і бачить на дошці карикатуру на себе. Вона виразна, смішна, об’єктивна. Клас мовчки очікує реакції директора. Що має зробити  керівник закладу?

Ситуація 15.

         Все почалося в той день, коли Настю, ученицю 5-Б класу, не пустили вранці до школи. В її школі для всіх учнів була введена обов’язкова форма: піджак зеленого кольору. Того ранку Настя піджак не вдягла, бо за день до того дівчинка забруднила його і мама віднесла річ до хімчистки, іншого піджака у дівчинки не було. Настя була прикро вражена, коли черговий при вході не впустив її до школи, посилаючись на наказ директора „без шкільної форми нікого в школу не впускати!”. Засмучена дівчинка вже налаштувалась вертатися додому, як раптом побачила завуча з виховної роботи, Марію Іванівну, яка піднімалася сходами шкільного ґанку.

- Добрий день, Маріє Іванівно, чому мене не впускають до школи? Я вчора забруднила піджак і мама віднесла його до хімчистки, а черговий каже, що без піджака в школу не можна!

- Настю, не вигадуй дурниць і передай мамі, щоб вона частіше ходила на батьківські збори. Тоді б вона знала, що існує наказ, відповідно до якого всі учні повинні ходити до школи тільки в шкільній формі!

Повернувшись додому, Настя ледве встигла застати маму до того, як вона пішла на роботу. Мати вислухала доньку і була вкрай обурена вчинком шкільної адміністрації, після чого прийшла зі скаргою до директора школи.

Що повинен зробити директор школи у такій ситуації?

Ситуація 16.

         До директора школи звертається молода вчителька і повідомляє, що учень 8 класу на уроці обізвав її нецензурними словами. Як директору правильно вирішити дану ситуацію?

Ситуація 17.

         Педагогічному колективу школи потрібно визначитись  з учасниками міського етапу конкурсу «Учитель року». До директора школи звертається голова профкому закладу і намагається довести, що потрібно відгородити педагогів від подібних конкурсів, тому що це трата часу і здоров’я педагога. А перед директором школи  управління освіти поставило чітке завдання - підготувати учасників конкурсу. Дії директора у такій ситуації.

Ситуація 18.

         До директора школи звернулися батьки учениці 8 класу з тієї причини, що однокласник їхньої дочки виставив у соцмережі  відео, на якому зафіксоване її  побиття іншими учнями.  Якими мають бути дії директора у такому випадку?

Ситуація 19.

         Учень третього класу впадає в істерику на уроці, як наслідок травмує себе, вчителька і медсестра вимушені  тримати його, щоб він не причинив в подальшому шкоди собі та іншим дітям. Наступного дня батько хлопчика пише скаргу на ім’я директора школи з причини фізичного насилля педагогів  над його  дитиною.  

Ситуація 20.

         Територія школи не ізольована від міста. Як результат - на території закладу відпочивають мешканці міста, розпивають алкоголь, палять цигарки, вигулюють собак. Яким чином адміністрація школи може домогтися порядку на території школи?

Ситуація 21.

Вчитель закладу загальної середньої освіти у відрядженні.

Як провести заміну уроків для організації освітнього процесу в школі у разі відсутності такого ж фахівця, виплату відрядних?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Додаток  3                                                                                                                                         до наказу № 26-к                                                                                                                              від 01.07.2020

                                                                                                                             

Критерії оцінювання кандидатів

      

 

 • п’ять балів виставляється кандидатам, які виявили глибокі знання Закону України "Про освіту", «Про загальну середню освіту», та успішно справилися із запитаннями на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень керівника закладу загальної середньої освіти ;
 • чотири бали «Про загальну середню освіту»,
 • три бали виставляється кандидатам, які виявили розуміння поставлених питань в обсязі, достатньому для подальшої роботи;
 • два бали виставляється кандидатам, які розуміють основні поняття нормативно-правових актів, але в процесі відповіді допустили значну кількість помилок;
 • один бал виставляється кандидатам, які не відповіли на питання у встановлений строк. 

 

 

 

 

 

 

Ви тут: Головна Документи Оголошення Наказ сектору освіти райдержадміністрації від 01.07.2020 року № 26-к Про оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Романівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Бердичівської районної ради Житомирської області