ОГОЛОШЕННЯ! До уваги жителів Бердичівського району

Відповідно до вимог статті 64 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Бердичівська районна рада формує та та затверджує списки присяжних для місцевих судів:
- Бердичівський міськрайонний суд
- Андрушівський районний суд
- Ружинський районний суд

Якщо Ви постійно проживаєте на території, на яку поширюється юрисдикція Бердичівського міськрайонного суду, Ружинського районного суду, Андрушівського районного суду Житомирської області, та виявили бажання бути присяжним, просимо звернутися в термін до 20 жовтня 2022 року до Бердичівської районної ради за адресою: пл.. Соборна , 23, каб. 34.

Довідки за телефоном: 4-27-03. 

Довідкова інформація:

Присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Хто може стати присяжним?

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним може бути обраний громадянин України, який досяг 30 років і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Хто не може бути присяжним?

Присяжними не можуть бути громадяни, які:

1. Визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними.

2. Які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного.

3. Які мають незняту чи непогашену судимість.

4. Народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя.

5. Особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення.

6. Громадяни, які досягли шістдесяти п'яти років.

7. Особи, які не володіють державною мовою.

Присяжні є суб’єктами декларування

Відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» до суб'єктів декларування та відповідальності за корупційні правопорушення відносяться присяжні (під час виконання ними обов’язків у суді), тобто, під час залучення до розгляду конкретної справи.

У особи з моменту виконання обов'язків присяжного, виникає зобов’язання подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Ви тут: Головна Документи Оголошення ОГОЛОШЕННЯ! До уваги жителів Бердичівського району