Цими днями український народ вшановує подвиг захисників Донецького аеропорту

1579160227 11

Цими днями український народ вшановує подвиг захисників Донецького аеропорту, оборона якого тривала 242 дні: з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року.

Бої за Донецький аеропорт почались 26 травня 2014 року, коли проросійські бойовики захопили будівлі аеропорту тоді ще мирного Донецька. Цього ж дня українські силовики, завдяки скоординованим діям українських Повітряних сил і високомобільних десантних військ, завдали удар по позиціям ворога та встановили контроль над Донецьким летовищем.
Пізніше була повна дестабілізація міста Донецьк, початок окупації та нескінченні спроби ворога відібрати контроль над аеропортом, але наші воїни не здавали позицій і, навіть під шквальним вогнем, тримали оборону.
У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та інші. Багатьох із них було відзначено державними нагородами, декого – посмертно.
242-денне пекло забрало життя понад 200 синів України, 58 з них внаслідок підриву одного з терміналів загинули в останні дні оборони з 18 по 21 січня 2015 року.
21 січня 2015 року було прийнято рішення відвести українських військових, оскільки об’єкт в результаті численних боїв повністю зруйнували, він став непридатним для оборони. 22 січня 2015 року з території терміналів з боями вийшли 20 бійців.
За стійкість та непереможність захисників Донецького аеропорту назвали «кіборгами» – вони стали символом незламного духу українського народу.
Вічна пам'ять і слава Героям!                                                                                                        

Слава Україні!

 

 

Ви тут: Головна Новини Цими днями український народ вшановує подвиг захисників Донецького аеропорту