Про відзначення в районі 23-ї річниці незалежності України

23866.image22 серпня в залі засідань районної ради відбувся національно-патріотичний захід з нагоди Дня Державного Прапора, Дня Незалежності України та 75-річчя утворення Бердичівського району.

Захід розпочали з гімну України та хвилини мовчання на знак вшанування пам’яті загиблих у зоні АТО земляків.

Голова Бердичівської районної ради Костянтин Мулярчук у своєму виступі зосередив увагу присутніх на тому, що у всі віки, в усіх народів державний прапор був однією з найшановніших святинь. Він символізував єдність земель і племен, він сконсолідовував міста і краї в державу, а духовно та історично близькі етноси – в націю. Під прапором воїни вирушали в похід, з прапором виступали на захист батьківщини, прапор символізував стабільність держави, урочистість тих чи інших подій, свят та ритуалів. І сьогодні, звільняючи українські землі від терористів, українські воїни встановлюють державний стяг на найвищих точках населених пунктів. Тим самим засвідчують, що українська держава єдина, вона була, є і буде!». Адже споконвіку наші пращури боролись за незалежність, не маючи власної держави. А маючи її, ми повинні здолати кожного, хто зазіхне на свободу.

Хто б міг подумати, висловлювали свою думку керівники Бердичівського району Костянтик Мулярчук, Вадим Синельников, Олексій Побережний, що на двадцять третьому році незалежності, Україна знову буде змушена виборювати своє право вільно жити та працювати. І, певно, ще рік тому свято Незалежності оцінювалось зовсім по іншому. Сьогодні наша держава проходить нове випробування на мужність та зрілість. Присутні в залі висловили сподівання, що і його українці подолають.

Традиційно, на передодні Дня Незалежності, голова райради вручив посвідчення та медалі «Почесний громадянин Бердичівського району» багаторічній очільниці Старосолотвинського колгоспу «Гігант» Ользі Дмитренко та Скраглівецькому сільському голові Петру Орлюку.

Присутній на зібранні настоятель греко-католицької громади Бердичева, отець Іван Цихуляк згадав слова французького письменника Стендаля. Той порівнював свободу із каменем, який статично існує і містить у собі потенцію іскри. Вона виникає, коли об цей камінь вдарити іншим. Щось подібне нині відбувається і зі свободою України, сказав настоятель.

Наостанок присутні побажали одне одному злагоди та єднання, а українській незалежності – довгих, мирних та процвітаючих літ.

Ви тут: Головна Новини Про відзначення в районі 23-ї річниці незалежності України