Бердичівський район став учасником ІІІ фази Проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»

yu18 листопада в рамках проведення спільного Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду - ІІІ» проведено семінар-навчання для сільських та селищного голів району.

Мета проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив.

Реалізовується він у чотирьох пріоритетних сферах: охорона здоров’я(ремонт медичних закладів, закупка медичного устаткування), енергетика(заходи з енергозбереження, енергоефективні технології та застосування альтернативних джерел енергії) довкілля(утилізація сміття, водовідведення, тощо) та водопостачання (питна вода, мікрозрошення тощо).

Координатор проекту МРГ у Житомирській області Олег Процик ознайомив учасників семінару з результатами проекту МРГ-ІІ у Житомирській області, продемонстрував фільм про досвід реалізації проекту, ознайомив із загальним планом дій Проекту «МРГ-ІІІ на 2014-2015 роки», повідомив учасників семінару про основні принципи партнерства Проекту та обласної влади. Крім того обговорено план дій та процедуру їх виконання на рівні районів та сільських, селищної рад та умови співпраці з сільськими радами.

Проект МРГ успішно працює в усіх регіонах України з 2008 року, значна частина фінансування надходить з ЄС.

У впровадженні І фази Проекту МРГ брали участь вісім районів нашої області. При цьому було реалізовано 46 проектів, загальна вартість яких становить 6 млн 180 тис. грн.

Під час ІІ фази, до нього долучились шість районів Житомирщини, яким на реалізацію мікропроектів було виділено 5 млн 600 тис. грн.

Бердичівський район серед восьми інших районів області, став учасником ІІІ фази Проекту і тому, чотири сільські ради, пройшовши конкурсний відбір, можуть стати учасниками спільного Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» та отримати 40 тис. дол. на реалізацію чотирьох мікропроектів.

Тобто чотири сільські громади району в рамках Проекту МРГ отримають певні суми: по десять, п’ять та п’ятнадцять тисяч доларів, відповідно до обраної пріоритетної сфери. При цьому фінансуються мікропроекти з кількох джерел, основне – кошти гранту 75%, а решта внесок громад 5% та фінансування з місцевого бюджету 20%.

Оскільки у районі не завжди вистачає коштів, щоб покрити видатки захищених статей бюджету, а більшість сільських рад є дотаційними, участь у Проекті вирішила б багато наболілих проблем жителів сільської місцевості.

Олег Процик оголосив про початок конкурсу для участі сільських, селищної рад у проекті МРГ- ІІІ

Заявки для участі у конкурсному відборі будуть прийматися до 1 грудня 2014 року.

Які саме села стануть учасниками Проекту і які мікропроекти втілюватимуться у Бердичівському районі буде зрозуміло після процедури відбору про що буде повідомлено додатково.

 

Керуючий справами виконавчого апарату районної ради                                                      Лариса Савенко

Ви тут: Головна Новини Бердичівський район став учасником ІІІ фази Проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»